Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Ви увійшли як Гость Група "Гости"Вітаю Вас Гость




Меню сайта
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша зверушка

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як підготуватися та здати іспит?

Як підготуватися та здати іспит?

Підготовка до іспитів, це завжди нервовий та трудоємкий процес. Як же це зробити правильно?

Що вчити?

Насамперед потрібно визначитись з матеріалами, які ви будете використовувати. У випадку коли інформації багато (декілька підручників, методичні матеріали, інтернет, розумні друзі, тощо) потрібно зорієнтувати свою увагу на шкільному підручнику та методичних матеріалах викладача вашого навчального закладу. Також стануть у нагоді і аудіо-відео матеріали, вони краще запам’ятовуються. Коли ж інформації недостатньо можливим джерелом можуть стати і інтернет, і розумні друзі, а також ваші викладачі.

З джерелами інформації ми визначились. Декілька слів про особливості формул з математики та фізики. Якщо формула складно запам'ятовується або занадто довга, зверніть увагу на її складові. І можливо вам доведеться запам’ятовувать не десять формул, а одну. Головне розуміти значення всіх елементів.

Ще один спосіб підготуватися – це репетитор. Але це займе у вас деякий час та витрачення додаткових витрат.

Отже робимо висновки. Треба сісти, зосередитись і розібратися у всьому самому (так буде корисніше для вас). Якщо залишилися запитання, зверніться за допомогою до викладача (репетитора), але з конкректним питанням або темою, щоб заощадити час. Можливе використання інтернету, але тільки тоді, якщо ви знаєте конкретно, що шукати. В іншому випадку, ви просто змарнуєте свій час на пошуки, а не для засвоєння матеріалу. Друзі стануть у пригоді лише тоді, коли ви впевнені, що вони знають самі і зможуть вам  добре пояснити.

Як запам’ятати?

     Існують різні думки. Деякі віддають перевагу заучуванню. Але найвдалішим способом запам'ятовування вважається асоціаціація.

Якщо потрібно запам'ятати дату - спробуйте згадати, що ця дата означає для вас особисто. Може, це чийсь день народження?  Або раптом ця дата нагадує чийсь телефон? А може, в цей день ви вперше щось зробили або куди-небудь з'їздили?

Дуже зручно запам'ятовувати будь-які визначення, явища, події, звівши їх до того, що ви вже знаєте. Вчите  якесь довге визначення - спробуйте його спростити. Важливо зрозуміти суть визначення. Рідко хто з викладачів приймає в штики ваше пояснення визначення своїми словами замість завченої варіанта. Навпаки. Якщо ви можете переказати визначення своїми словами, то ви його розумієте. А значить, і розумієте матеріал.

У всіх нас розвинуті різні види пам'яті: моторна, зорова, слухова. Людям з розвинутою зорової пам'яттю корисніше буде читати матеріал. Потім згадується сторінка, на якій написана потрібна тема. Тому, у кого розвинена моторна пам'ять, краще ще раз прописати матеріал (наприклад, зайнятися написанням шпаргалок). І так далі.

Вивчайте матеріал доти доки ви розумієте матеріал, і можете його пояснити, і ще не втомилися. Ввечері дозвольте собі розслабитися. Перед сном можна, якщо не вчити, то хоча б перегорнути пройдений матеріали: спробувати, дивлячись на заголовок, згадати загальний зміст питання (якщо не виходить, перегляньте розділ). Психологи стверджують, що найкраще запам'ятовується інформація, отримана під час засинання і пробудження.

Також можна писати шпаргалки! Під час написання шпаргалок ви ще раз опрацьовує матеріал. Але користуватися ними не варто. Коли в кишені лежить така «допомога», голова працює погано. Так що краще написати і залишити вдома.

А чи треба вчити?

Все залежить від того, що Ви називаєте словом «вчити». Для багатьох слово «вчити» аналогічно слову «зубрити». Під час підготовки матеріал треба не вчить, а згадувати. Не сидіти з зошитом або підручником, вивчаючи будь-яку інформацію, - все це вже давалося на уроці... Потрібно тільки згадати!

Звичайно, мова не йде про варіант коли одного разу почув - назавжди запам'ятав. Ні. Щось треба і нагадувати своїй голові. (Це дійсно потрібно, якщо, наприклад, не був на уроці). Але дуже багато чого Ви вже знаєте, хоч і не здогадуєтеся про це.

Що може замінити незнання матеріалу?

У житті все може статися. Уявімо собі таку картину - ви всю ніч вчили якийсь білет, а вам дістався інший, якого у вас не було, що Ви не вчили, в якому знаходяться якісь зовсім жахливі і безглузді твердження, які не розуміє навіть Вася, а він - відмінник. Не треба впадати в істерику. Перш за все, визначитеся, яку оцінку Ви спочатку розраховували отримати - "три", "чотири" або "п'ять". Чим нижче оцінка, тим більше шансів її одержати. Подивіться на запитання. Які асоціації вона у Вас викликає? Може, Ви щось віддалено схоже вже проходили? Навіть якщо по іншому предмету. Якщо це можливо, зверніться до сусіда. Думайте! Інформацію Ви дізнаєтеся не тільки на уроці, але й по телебаченню, радіо, інтернет, розмов, відповідями інших студентів, не тільки з наукової, а й художньої літератури (там, де справа стосується гуманітарних предметів, наприклад).

В крайньому випадку, можливо попросити у викладача дозвіл вибрати інший білет. Оцінка, авжеж, знизиться на бал, але якщо Ви будете відповідати впевнено і правильно, ще не все втрачено.

Оцінка залежить не тільки від знань. Багато в чому її визначає настрій викладача, зовнішній вигляд і поведінку абітурієнта, враження викладача про Вас, номер квитка і т.д. Головне - не панікувати і зосередитися.

Впевненість

На іспиті важливо зберігати спокій та впевненість. Навіть якщо ви одне з питань не знаєте зовсім, почніть впевнено з того, що знаєте. При достатній переконливості вашої відповіді Екзаменатор може обмежитися одним питанням.

Не приймайте в день іспиту заспокійливі засоби. Вони можуть загальмувати вашу здатність мислити, зробити вас сонливим і байдужим до всього, що відбувається.

Також не потрібно сумніватися перед розкладеними квитками, згадуючи, який же все-таки виявиться щасливим. Беріть одразу той, який на вас «дивиться». Інакше спрацьовує стереотип: якщо ви шукаєте - значить, хочете знайти щось більш легке, тобто не знаєте весь матеріал. Запам'ятайте - всі квитки однакові. Погані квитки взяли до вас. Якщо ви тягне білет першим, то погані квитки взяли ще вчора.

Отже, вдалих вам іспитів!!!

Категорія: Мої статті | Додав: tasha (20.11.2009)
Переглядів: 863 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту



Copyright MyCorp © 2024